studio@radiopetrov.com
545 21 55 11
vaše
pohodové
rádio
právě vysílá
Pavla Limmlová
Katka Höferová
Spustit vysílání ►
Novinka týdne

TOMÁŠ KLUS – Chátrám

22.7.2019
Zobrazit fotky

Prázdninovou pohodu na Petrově zpříjemňuje nový Tomáš Klus. Jeho zbrusu nový singl pojednávající o sousedských vztazích se jmenuje „Chátrám“.

Každý z nás má nějakého souseda, nebo sousedku. V ideálním případě se na své sousedy můžeme spolehnout, jsou přátelští, když odjedeme třeba na dovolenou, tak nám pohlídají dům či byt, a když třeba pořádáme uprostřed léta poněkud hlučnější večírek, nevolají hned strážníky, protože vědí, že jednou i na ně přijde řada.

Právě sousedské vztahy si bere na paškál Tomš Klus ve svém novém songu „Chátrám“. Prostřednictvím chytrého textu ukazuje situaci v domě, kde spolu sousedé zapomněli mluvit. V přeneseném významu tak však poukazuje na současné dění v naší společnosti.

„Píseň Chátrám vznikla pod dojmem celospolečenských setkání, kterých jsem se účastnil, a ze kterých mám dobrý pocit především z toho důvodu, jací lidé se na nich potkávají. Sousedské vztahy v tom našem Domě nejsou tak zlé, jak se může zdát na internetu a v internetových diskusích. Spousta lidí je ohleduplných a zajímá se o dění na domovních schůzích, které jsou teď svolávány masově. Když jsem z jedné takové dorazil do našeho domova, tak jsem si sednul ve zkušebně a píseň napsal. Myslím si, že je opravdu potřeba, abychom se o náš Dům začali starat nejenom tím, že budeme opravovat opadané omítky, ale především bychom si měli ujasnit, jak má Dům vypadat a co má lidem, co okolo něj chodí, říct. A otevřít dialog ve všech jeho patrech. Zdá se mi, že jsme jako Češi trošku zapomněli na svoji úlohu, kterou jako Česká republika a jako srdce Evropy máme,“ popisuje Tomáš Klus svou inspiraci při psaní skladby.

Výpravný videoklip k songu „Chátrám“, v němž se objevují některé významné momenty z novodobé české historie, vznikl tvůrčí spoluprací režiséra Marka Štiftera, kameramana Bohdana Zajčenka a zpěváka Tomáše Kluse s produkční podporou filmové a televizní společnosti Total Help Art. Natáčelo se v prostředí historické budovy karlínské Invalidovny a u hory Říp.

Přehrajte si
Přehrajte si
Další články
Akce
19.8.2019

Rádio Petrov na STREETPARTY 150

Na streetparty Brněnského dopravního podniku na Lidické nemůžeme chybět!
Magazín
19.8.2019

Rozhledny a vyhlídky jižní Moravy

Nízké i vysoké, betonové i dřevěné...
Novinka týdne
19.8.2019

MIRAI – Hometown

Skupina MIRAI podtrhuje význam domova v nové písničce „Hometown“
Magazín
15.8.2019

MHD v Brně jezdí už 150 let

Od koněspřežky k vozům pro 21. století...
facebook Rádia Petrov
Víkendový magazín
Fotogalerie
© Rádio Petrov
Všechna práva vyhrazena

RP MEDIA s.r.o
Lidická 48, 602 00 Brno
IČO: 05373123
DIČ: CZ05373123