studio@radiopetrov.com
545 21 55 11
vaše
pohodové
rádio
právě vysílá
Luboš Goby
Spustit vysílání ►
Novinka týdne

Protože to nevzdám

7.10.2019
Zobrazit fotky

Zvučná jména naší hudební scény podporují opuštěné pejsky charitativní písničkou „Protože to nevzdám“. Představujeme vám ji na Petrově v Novince týdne.

Známé osobnosti oslovil projekt GUMP, jenž podporuje organizace Se psem mě baví svět a která pomáhá zachraňovat psy z různých útulků a podporuje dočasnou péči. Podle příběhu pejska Gumpa vznikla kniha Gump, kterou je možné koupit v knihkupectví a právě kniha byla inspirací pro tuto píseň „Protože to nevzdám“, kterou složila Olga Lounová.

V písničce spojila hlasy celá dlouhá řada zvučných jmen, od Richarda Krajča a Kataríny Knechtové, přes Sebastiana, skupinu Poetika, až po Báru Basikovou a samozřejmě patronku opuštěných čtyřnohých kamarádů Martu Kubišovou.

„Češi jsou národem pejskařů, ale bohužel existuje spousta pejsků, které někdo odloží do útulků anebo je týrá“, vysvětluje Olga Lounová, čím ji téma oslovilo. “Jsem opravdu moc vděčná, všem, kteří pomohli realizaci téhle písně, každý z interpretů do toho vnesl kousek sebe”, upřesnila zpěvačka, která na své zbrusu nové písni pracuje již od května.

Pět měsíců trvalo natáčení ve studiu a pak se ještě natáčel videoklip na několik částí, neboť tolik umělců, kteří se účastnili natáčení singlu, nebylo možné dát dohromady v jeden termín, a tak proběhlo několik klipových dotáček. V singlu a klipu účinkují Richard Krajčo, Marta Kubišová, David Kraus, Bára Basiková, Petr Kolář, kapela Poetika, Pavel Callta, Sebastian, Katarína Knechtová, Tereza Mašková, Elis Mraz, Anna Šulcová, Earth a Olga Lounová.

Richard Krajčo k tématu říká: „Úplně ten první důvod, proč jsem do projektu šel, byl, že se mi líbila píseň, věděl jsem, o čem projekt je, tak mi přišlo, že s dobrou písničkou a dobrým obsahem to může mít smysl. A protože jsme pejskaři, máme 3 pejsky, tak jsem si říkal, že to třeba i někomu pomůže“. A přesně v to věříme i na Rádiu Petrov! Ať se vám písnička hezky poslouchá.

Přehrajte si
Přehrajte si
Další články
Magazín
9.12.2019

Násilná trestná činnost páchaná na seniorech

Krádeže, loupeže, ale i domácí násilí...
Novinka týdne
2.12.2019

LUCIE BÍLÁ – Mám ráda život

Lucie Bílá vysílá do éteru v předvánočním čase nový singl
Aktualita
29.11.2019

Končí uzavírka Zábrdovického mostu

Po roce se vrací doprava na opravený most mezi Cejlem a Starou Osadou. S čímž souvisí spousta změn v MHD
facebook Rádia Petrov
Reklama
Víkendový magazín
Fotogalerie
Reklama
Brno
103,4 FM
Blansko
103,4 FM
Boskovice
94,2 FM
Hodonín
92,8 FM
Jihlava
98 FM
Svitavy
92,9 FM
Třebíč
104,8 FM
Velké Meziřící
105,7 FM
Vyškov
98,4 FM
Znojmo
92,8 FM
Žďár nad Sázavou
98 FM
© Rádio Petrov
Všechna práva vyhrazena

RP MEDIA s.r.o
Lidická 48, 602 00 Brno
IČO: 05373123
DIČ: CZ05373123