studio@radiopetrov.com
545 21 55 11
vaše
pohodové
rádio
právě vysílá
Luboš Goby
Monika Staňková
Spustit vysílání ►
Novinka týdne

LUCIE BÍLÁ – Mám ráda život

2.12.2019
Zobrazit fotky

Lucie Bílá vysílá do éteru v předvánočním čase nový singl „Mám ráda život“ a chystá speciální vánoční galakoncert v našem hlavním městě.

Po více než třech letech od vydání alba Hana se Lucie Bílá vrátila do bratislavského studia Littlebeat, aby zde natočila své nové studiové album Ta o mně. První singl z nové desky „Protože“, který původně vznikl jako dárek k narozeninám jejímu partnerovi, z vysílání Rádia Petrov již jistě dobře znáte, na YouTube se držel v top trendech a nyní má téměř milion a půl shlédnutí. Nyní zpěvačka představuje píseň „Mám ráda život“ s klipem v režii Terezy Kopáčové a s kamerou Jana Malíře.

Přípravy pro realizaci této novinky začaly již před několika lety. Album Hana z roku 2016 bylo mimořádně příznivě přijato hudební veřejností, bylo oceněno platinovou deskou, a tak výběr repertoáru a realizačního týmu pro aktuální album následoval již záhy po vydání Hany. O naprosto mimořádném přístupu k realizaci této novinky svědčí skutečnost, že se vybíralo z více než čtyřiceti původních písní, z nichž následně producenti s Lucií připravili třiadvacet demonahrávek, ze kterých se nakonec na album dostalo třináct nejlepších. Dbalo se nejenom na hudební složku, ale zcela zásadně i na jednotlivé texty. Často jsou témata zpracována na přímý podnět Lucie Bílé, a tak je zde hlavním leitmotivem láska ve všech možných podobách a radost ze života. Na rozdíl od Hany se na novince Ta o mně rozrostla základní autorská sestava Martin Šrámek, Andrej Hruška a Katarina Knechtová o další zvučná jména.
Mezi autory se zde objevuje, mimo výše jmenované, například hned třikrát zastoupený Marek Ztracený, momentálně jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků a také autor písniček pro další úspěšné interprety. Ostatně hned první dva singly z alba jsou jeho autorské. Jedná se o „Mám ráda život“ a písničku „Protože“.
„Nové album je opravdu vymazlené. Za dva roky jsem nazpívala 23 písniček a z toho 13 těch nej prošlo posledními úpravami producenta, aranžéra a mistra zvuku Martina ‚Maxo‘ Šrámka a Andreje Hrušky. Díky tomu, že písničky psali přátelé a lidé, kteří mě znají, je album jako mé vyprávění o tom, na co myslím, co mi dělá radost, a co mě naopak dohání k šílenství. Zvláště písničky od Marka Ztraceného jsou psané mými slovy. Stála za tím tuna esemesek i hodin telefonování, ale především Markův obrovský talent pojmenovávat věci pravými jmény. Velkou radost mám i ze spolupráce s Janou Kirschner, kterou mám moc ráda, nebo z mladé talentované autorky Patricie. Album mi dělá radost, protože vypráví o mém životě. Je to prostě album o mně,“ prozrazuje Lucie Bílá.

Dalším zásadním novým autorským pilířem alba je pak dvojice Jan Vávra a Jana Infeldová ze skupiny Jananas. Na albu Ta o mně se podílejí jak na s humorem a nadsázkou pojatých písničkách („3 dny“ a „Cirkus bude“), tak textem například i na zásadní emotivní skladbě „Domov“, věnované mamince Lucie Bílé. Album obsahuje i další tři původní písně mladých autorů. „Nadechnou“ napsal a částečně i produkoval Marcell, zpěvák, skladatel a producent z nastupující nové vlny domácího popu. Písničkou „Léto“ přispěla mladá slovenská zpěvačka Zuzana Mikulcová a skladbou „Nevěřím“ generačně spřízněná Patricie Fuxová.
Závěrečná něžná ukolébavka „Pojď klidně spát“ je pak spoluprací Jany Kirschner a dalšího zástupce mladé generace, textaře Petra Soukupa. Album produkoval Martin „Maxo“ Šrámek, o mix se postaral Andrej Hruška ze studia Littlebeat a mastering provedl Miroslav Chyška.

Na 10. prosince pak chystá držitelka nespočtu ocenění speciální vánoční galakoncert v pražské O2 areně. Už teď je zcela jasné, že se bude jednat o naprosto jedinečnou show. Chybět nebude kapela Petra Maláska, Bílý sbor, symfonický orchestr, 3D hologramy a poprvé naživo zazní ochutnávky z nového alba.

Přehrajte si
Přehrajte si
Další články
Magazín
9.12.2019

Násilná trestná činnost páchaná na seniorech

Krádeže, loupeže, ale i domácí násilí...
Aktualita
29.11.2019

Končí uzavírka Zábrdovického mostu

Po roce se vrací doprava na opravený most mezi Cejlem a Starou Osadou. S čímž souvisí spousta změn v MHD
Novinka týdne
25.11.2019

IMT SMILE & NIKOL ŠTÍBROVÁ – Príliš osobná známosť

Listopad uzavírá na Petrově tahle československá novinka
facebook Rádia Petrov
Reklama
Víkendový magazín
Fotogalerie
Reklama
Brno
103,4 FM
Blansko
103,4 FM
Boskovice
94,2 FM
Hodonín
92,8 FM
Jihlava
98 FM
Svitavy
92,9 FM
Třebíč
104,8 FM
Velké Meziřící
105,7 FM
Vyškov
98,4 FM
Znojmo
92,8 FM
Žďár nad Sázavou
98 FM
© Rádio Petrov
Všechna práva vyhrazena

RP MEDIA s.r.o
Lidická 48, 602 00 Brno
IČO: 05373123
DIČ: CZ05373123