studio@radiopetrov.com
545 21 55 11
vaše
pohodové
rádio
právě vysílá
Zbyněk Loucký
Spustit vysílání ►
Novinka týdne

IMT SMILE & CHINASKI - Osud

2.9.2019
Zobrazit fotky

Tento týden vám v Novince týdne představujeme československý song „Osud“. Za slovenskou stranu se v něm představují IMT Smile, za tu českou Chinaski.

Jedna z nejslavnějších českých kapel, jedna z nejslavnějších slovenských kapel, pražské studio Karla Holase a dvě hodiny času. To jsou ingredience, které daly vzniknout novému rádiovému singlu Osud, ve kterém spojili síly čeští Chinaski a slovenští IMT Smile. Obě kapely hrály v plném obsazení, bez jakýchkoliv dotáček a oprav. Výsledkem je uvolněná písnička, ve které frontmani Michal Malátný a Ivan Tásler zpívají o tom, že všechno má svůj význam.

„I tato písnička vznikla velmi spontánně, je to live nahrávka, všech deset najednou se nás sešlo ve studiu a nahrávali jsme naráz dvoje bubny, dvoje basy, dvoje klávesy…. Byl to velmi silný moment pro nás všechny,“ vzpomíná na natáčení Ivan Tásler. „Původně jsme se báli, že to bude příliš hlučné. Ale vymysleli jsme sofistikovaný způsob, jak se vystřídat a jak místy hrát i spolu,“ dodává.

Chinaski mají k IMT Smile blízko. Často spolu hráli, navzájem se respektují a udržují přátelské vztahy. Navíc nový baskytarista Chinaski Tomi Okres původně s IMT Smile hrával. „Určitě to byl jeden z důvodů, proč jsem měl pocit, že by toto spojení mohlo fungovat nehledě na to, jak dlouho se znám s Frantou, Michalem a Lukášem. Byla to poslední písnička, kterou jsem potřeboval na albu a chtěl jsem, aby to bylo finále. Měl jsem o ní určitou představu, text je přesně vhodný na závěr desky dodává,“ Tásler.

Stejně to cítí i frontman Chinaski Michal Malátný: "Naše 15-ti leté přátelství  vyvrcholilo společnou písní. Málokdy jsem zažil ve studiu hezčí chvíle, lepší atmosféru. Jsem vděčný,” říká. Jak to oběma populárním kapelám ladí, můžete slyšet v petrovském ranním a odpoledním programu, kdy Novinku týdne pravidelně hrajeme.

Přehrajte si
Přehrajte si
Další články
Magazín
6.9.2019

Jak to letos bylo s hraboši…

... a jak se u nás daří nejen čápům, ale i dalšímu ptactvu
Fotogalerie
6.9.2019

Hurá do školy 2019

Rádio Petrov opět jezdí potěšit prvňáčky přímo do škol
Magazín
30.8.2019

Zelené střechy

Střechy pro 21. století
Magazín
29.8.2019

Festival Aromaterapie & Bylinky

Bylinky na bezpočet způsobů a všemi smysly
facebook Rádia Petrov
Víkendový magazín
Fotogalerie
© Rádio Petrov
Všechna práva vyhrazena

RP MEDIA s.r.o
Lidická 48, 602 00 Brno
IČO: 05373123
DIČ: CZ05373123