studio@radiopetrov.com
545 21 55 11
vaše
pohodové
rádio
právě vysílá
Jirka Veselý
Monika Staňková
Spustit vysílání ►
Novinka týdne

CHINASKI – Láska a data

21.10.2019
Zobrazit fotky

Populární skupina Chinaski představuje pilotní singl ze svého nového alba. Písnička nazvaná „Láska a data“ tento týden vstupuje na playlist Rádia Petrov jako Novinka týdne.

Na pulty všech prodejců s dobrou muzikou se právě v těchto dnech dostala nová deska skupiny Chinaski s názvem „11“. Jedná se o první studiové album, která kapela nahrála už v nové sestavě.

Chinaski sice příští rok oslaví čtvrtstoletí společného fungování, kolekce "11" však pro ně představuje nový začátek. Z velké části jej totiž nahrála obměněná sestava. Do tvorby se muzikanti vrhli velmi spontánně.
"Většina písniček vznikala po koncertě v šatně. Jen tak na španělky, z čisté radosti, že jsme spolu. Takže má kapelovej a mejdanovej duch. Myslím, že je to naše nejsilnější album a mám z něj velkou radost," potvrzuje zpěvák Michal Malátný. Chinaski tentokrát natáčeli většinou v Praze, Mikulově, Mnichově a Londýně. Přestože občas využili producentských zkušeností Němce Reinholda Macka (Queen, David Bowie) nebo Brita Sachy Skarbeka (James Blunt, Adele nebo Miley Cyrus), většinou se snažili co nejvíce spolehnout sami na sebe.

"Na minulých albech jsme produkci a aranžmá řešili detailně. Tentokrát jsme do našich písniček žádné producentské 'čáry máry' nepustili, vše jsme zjednodušili, šli po smyslech textů, takže deska zní tak, jak kapela opravdu hraje," přibližuje Malátný. Navíc se mu velmi zamlouvá i fakt, že celá sestava se na počinu podílela i autorsky a aranžérsky. "A ještě tentokrát všechny texty nebyly jen na mně. Začal jsem spolupracovat se slovenským básníkem Vlado Krauszem, který nám přinesl dva krásné texty. Především úvodní 'Schody' daly naší desce téma," uzavírá frontman. Pilotním singlem (s doprovodným klipem) se stala píseň "Láska a data". Právě tu ve vysílání Petrova můžete zaregistrovat tento týden v naší pravidelné ranně odpolední rubrice „Novinka týdne“, kdy vám ji představujeme.

Přehrajte si
Přehrajte si
Další články
Magazín
12.11.2019

VIDA jede!

Zábavní vědecký park zve na zajímavé akce i v podzimním čase!
Soutěž
12.11.2019

Postav s námi Lego město!

Dokážete správně odhadnout počet kostiček a vyhrát?
Novinka týdne
11.11.2019

XINDL X – Volnoběh

S další precizně zrýmovanou písničkou vstupuje na vlny Rádia Petrov Xindl X
Magazín
11.11.2019

Kybernetická kriminalita páchaná na seniorech

Protivník, jehož nevidíte...
facebook Rádia Petrov
Víkendový magazín
Fotogalerie
Brno
103,4 FM
Blansko
103,4 FM
Boskovice
94,2 FM
Hodonín
92,8 FM
Jihlava
98 FM
Svitavy
92,9 FM
Třebíč
104,8 FM
Velké Meziřící
105,7 FM
Vyškov
98,4 FM
Znojmo
92,8 FM
Žďár nad Sázavou
98 FM
© Rádio Petrov
Všechna práva vyhrazena

RP MEDIA s.r.o
Lidická 48, 602 00 Brno
IČO: 05373123
DIČ: CZ05373123