studio@radiopetrov.com
545 21 55 11
vaše
pohodové
rádio
právě vysílá
Luboš Goby
Monika Staňková
Spustit vysílání ►

Tipy na netradiční adventní „věnce“ snadno a rychle

1. 12. 2019
Andrea Šromová
výkonná ředitelka

Dnes je  první adventní neděle a s tím souvisí i rozsvěcení první adventní svíčky. Že nemáte věnec? Nevadí, my vám dáme pár tipů a inspiraci, jak to můžete ještě dnes snadno a rychle stihnout. Stačí vám čtyři svíčky, nějaké vánoční ozdoby a můžete vyrábět.

Forma na pečení

1. Jako u babičky

Poohlédněte se doma po nějaké skleněné, keramické, kameninové nebo kovové formě na pečení. Na dno formy tavnou pistolí nejprve přilepte vysoké svíčky, obsypejte je šiškami, baňkami nebo jakýmikoli vánočními ozdobami a stuhou či lýkem celek orámujte.

2. Trocha přírody na váš stůl

Tentokrát to chce přírodní základ – kus dřeva, který se dá postavit a na řeznou plochu lze něco položit. Kdybyste nic podobného doma nenašli, kupte v hobby marketu malé balení polen do krbu a použijte naštípané kousky v horizontální poloze. Nebo nasbírejte několik větviček, které můžete svázat jemným drátkem nebo jutovým provázkem. Aby svíčky nepopadaly, můžete je přichytit ke dřevu tavnou pistolí. Červená nebo zlatá stuha dodá vánoční lesk.

3. Než řeknete „švec“

Sáhněte po kuchyňském tácku s vyšším okrajem nebo použijte hlubší ozdobný talíř a vysypte na něj spoustu menších vánočních baněk. Abyste mezi ně mohli umístit čtyři svíčky, bude to chtít nějakou podložku. Například skleněné misky otočené vzhůru nohama (opět na ně můžete svíčky přilepit buď tavnou pistolí, nebo voskem). Svíčky totiž při hoření kapou a roztavený vosk by mohl poničit okolní baňky.

4. Líbí se vám industriální styl?

Základem této zářivé dekorace jsou čtyři plechovky.  Od kojenecké výživy,  plechovky od kondenzovaného mléka (do vaječňáku jich užijete dost!) nebo sterilovaných rajčat. Vyplňte kameny, pískem či substrátem na pokojové rostliny a do hloubky zapíchněte vysoké svíčky. Plechovky můžete vystavět do řady jako vojáky, svázat k sobě hrubším drátem nebo je jen tak jakoby zapomenout na poličce či stole.

Na víno i na svícen

5. Na víno i na svícen

Sklenky od vína otočené vzhůru nohama „vycpěte“ něčím blyštivým, třeba řetězem na stromeček, a na vrcholky skleniček postavte svíčky – budou tam držet docela dobře. Pro klid v duši můžete svíčky zespodu opatřit oboustrannou lepicí páskou a přichytit je trochu pevněji ke skleničkám. Nějaké to stříbrné roští mohou nahradit i třpytky.

6. Zvládne to i malé dítě

Skleničky od vonných svíček nevyhazujte. Jsou ideálním základem nových svícínků. Tyhle jsou naplněny kávovými zrnky, doplněny stříbrnými plovoucími svíčkami a ozdobným řetězem a vše hojně posypané třpytkami. Tři kroky a je hotovo!

7. Zavařovací sklenice vykouzlí romantiku Vánoc

Vyberte čtyři zavařovací sklenice, ozdobte jutovým provázkem nebo stuhou, přidejte větvičku jehličí nebo rozmarýnu, můžete tavnou pistolí připevnit šišky. Do sklenic vysypte dekorační písek, pokud nemáte, postačí strouhaný kokos nebo obyčejná sůl. Pak už stačí zapíchnout svíčky a máte hotovo.

A advent může začít!

Foto: Pinterest
👈 ZPĚT NA KALENDÁŘ
© Rádio Petrov
Všechna práva vyhrazena

RP MEDIA s.r.o
Lidická 48, 602 00 Brno
IČO: 05373123
DIČ: CZ05373123