studio@radiopetrov.com
545 21 55 11
vaše
pohodové
rádio
právě vysílá
Petra Dohnalová
Monika Staňková
Spustit vysílání ►

Nejlepší linecké koláčky na světě

3. 12. 2019
Magda Donné
programová ředitelka

Nejlepší linecké koláčky na světě. Jsou nejlepší hlavně proto, že se do nich dává máslo a ne nějaká Hera, pochopitelně… Tyto linecké koláčky je na Štědrý den nejvhodnější kombinovat s vínem nebo, ideálně, s růžovým sektem. Radím mít sekt dlouhodobě vychlazený, tudíž zakoupit celý karton a začátkem prosince umístit všech šest lahví do ledničky. Je velmi důležité, kolik lineckého a jiného cukroví pečete, a také, kolik času trávíte osamoceny/osamoceni v kuchyni. Pak je většinou třeba na Štědrý den zajít do garáže pro druhý karton sektu, původně zakoupený pro potřeby Silvestra, a lahve opět umístit k dokonalému nachlazení do lednice.

250 g hladké mouky,

150 g másla,

100 g práškového cukru,

1 žloutek,

vanilka,

nastrouhaná citrónová kůra,

rybízová marmeláda na spojování

Nejlépe rukou v míse propracujete ze všech surovin těsto, necháte ho odpočinout, ideálně 3 hodiny v ledničce. Na moukou poprášené desce pak vyválíte asi 3 mm tenkou placku a vykrajujete libovolné tvary, případně do páru s dírkou uprostřed. Pečte do zrůžovění na cca 180°C, po vychladnutí slepte rybízovou marmeládou. Před servírováním můžete linecké pocukrovat práškovým cukrem.

Měsíčky s citrónovou polevou
podle babičky Peti Dohnalové

3. 12. 2019
Petra Dohnalová
moderátorka

Na těsto:

16 dkg Hery,

16 dkg cukru,

16 dkg hladké mouky,

3 lžíce kakaa,

3 celá vejce

Na polevu:

20 dkg moučkového cukru,

lžička kyseliny citrónové,

kapka rumové tresti,

horká voda

Všechny suroviny smícháme a těsto rozetřeme na plech pokrytý pečicím papírem. Pečeme při 180°C asi 15 minut, dokud těsto neztuhne. Ještě teplé potřeme citrónovou polevou. Kulatou formičkou vykrajujeme měsíčky dřív, než poleva ztuhne, jinak by popraskala

👈 ZPĚT NA KALENDÁŘ
© Rádio Petrov
Všechna práva vyhrazena

RP MEDIA s.r.o
Lidická 48, 602 00 Brno
IČO: 05373123
DIČ: CZ05373123