studio@radiopetrov.com
545 21 55 11
vaše
pohodové
rádio
právě vysílá
Luboš Goby
Monika Staňková
Spustit vysílání ►

Jak uspořádat firemní
vánoční večírek

2. 12. 2019
Jirka Veselý
moderátor
Kdo pozná oblíbené moderátory? :)

Opět tady máme období, kdy restaurace, lepší i ty horší, budou praskat ve švech. Četná vánoční setkání zaměstnanců firem a institucí se odehrávají právě vľbarech, hotelích, kavárnách i diskotékách. Vánoční večírek si ale můžete zorganizovat i na pracovišti. Tak jak na to a na co pamatovat?
Organizace firemního vánočního večírku může dát docela zabrat. Kromě místa, se totiž většina z jeho účastníků musí domluvit na datu a času. Tohle jsou ty nejdůležitější body, kterými by to všechno mělo začít.

Co se týká samotného místa firemního vánočního večírku, v zásadě existují tři varianty. Můžete mít večírek 1. a 2. třídy, a pak ještě večírek třídy „ekonomické“.

Vánoční večírek 1. třídy

Zamluvíte si separé salónek v nějaké útulné restauraci, s extra obsluhou, přímo na míru vašim potřebám a to i s programem. Každý bude moct pít a jíst co hrdlo ráčí. O zábavu se postarají domluvení účinkující, živá kapela, Dj, striptérky i striptéři, a k tomu navrch každý z účastníků bude odměněn dárkem a personál restaurace ho nevyhodí se zavíračkou. Upozornění, s počtem účastníků takového večírku úměrně rostou i náklady, proto je značně výhodné domluvit se se zaměstnavatelem, zda by byl ochotný se spolupodílet. Ať tuhle nezapomenutelnou párty nesplácíte do příštích Vánoc.

Vánoční večírek 2. třídy

Opět začněte volbou restaurace a rezervací, jen oproti 1. třídě to nebude oddělený prostor od stálých štamgastů, ale pouze stoly. Dbejte přitom na to, abyste všichni seděli pohromadě, a ne že majitele firmy a pár jeho nejvěrnějších bude sedět vedle baru, a zbytek na druhém konci kdesi u (zá)východu. Značně vám to totiž stíží komunikaci, tím spíš, že vůbec nebudete vědět, co se u stolu s osobou číslo jedna řeší a to i přesto, že budete špizovat uši, jak to nejvíc jde. Večeře, pár lahví vína, nealkoholické nápoje, tohle jde na společný účet. Nadbytečné až luxusní věci, jako je láhev kubánského rumu pro sekretářku, nebo narychlo domluvená striptérka pro kolegu, platí ti, kteří je objednali. Konec večírku po domluvě s provozovatelem zařízení a modlete se, ať barmance nepláče doma dítě.

Vánoční večírek ekonomické třídy

V tomto případě vám odpadají veškeré starosti s místem. V každé firmě, fabrice, kanceláři, instituci, se určitě najde nějaká kloudná místnost. Může to být zasedačka, jídelna, a když po takovém prostoru ve vašem provoze marně pátráte, tak na jeden večer ty soustruhy, kotel na vaření knedlíků, počítače, nebo operační stůl prostě odstrčíte bokem a nahradíte je stoly. Svůj prostor pro večírek si hezky vyzdobte, když nemáte firemní vánoční stromek, tak naaranžujte aspoň pár větévek z jehličnanu nazdobených řetězy a baňkou. Místo večeře postačí nějaké chuťovky, jednohubky, chlebíčky, pro děvčata z práce cosi sladšího. Zajistěte si alko i nealko. Co se týká zábavy, běžte do muziky, jen místo kapely a diskžokeje si pusťte Rádio Petrov. Hrát vám budeme od rána do večera, dokud to váš přijímač a vy vydržíte.

Ať už si zorganizujete jakýkoliv vánoční večírek, přejeme vám, ať se vám moc povede, ať na něj dlouho vzpomínáte a ať se na něm příliš neunavíte, vždyť Vánoce jsou tady každý rok!

👈 ZPĚT NA KALENDÁŘ
© Rádio Petrov
Všechna práva vyhrazena

RP MEDIA s.r.o
Lidická 48, 602 00 Brno
IČO: 05373123
DIČ: CZ05373123