studio@radiopetrov.com
545 21 55 11
vaše
pohodové
rádio
právě vysílá
Luboš Goby
Monika Staňková
Spustit vysílání ►

Kam o svátcích vyrazit?

6. 12. 2019
Monika Staňková
redaktorka

Znáte to. Rychle dobalit poslední dárky, Štědrý den, rodinné návštěvy a pořád v jednom kole. Pokud byste si letos chtěli trochu oddechnout, mohou se vám hodit některé z našich tipů na to, co podniknout o vánočních svátcích.

1.     Živý betlém v Benediktinském opatství v Rajhradě

Živý betlém v Rajhradě mohu osobně doporučit. Nejspíše všichni známe události a postavy spojené s narozením Ježíše Krista, když se vám ale celý příběh odehraje před očima v podání místních farníku, je to opravdu kouzelný zážitek. Jedná se o jeden z největších živých betlémů na Moravě. Loni jej vytvořilo rovných sto lidí. Navíc betlém mívá Ježíška, kterého vesměs ztvárňuje v daném roce narozené dítě v některé z rodin z farnosti. Vy to můžete letos zažít 25. prosince v 15:00.

2.     Vánoce na zámku v Lysicích

Na 1. svátek vánoční můžete také navštívit zámek v Lysicích. Připravena pro vás bude vánočně vyzdobená prohlídková trasa I. Průvodci vám navíc popovídají o tom, jak se dříve slavily Vánoce u šlechticů. Otevřeno bude od 10:00 do 16:00. Začátek prohlídek je vždy v celou hodinu.

3.    Výstava betlémů v Brně

V čase vánočním probíhá už tradičně v Brně výstava betlémů. Největším lákadlem je ručně malovaný betlém z roku 1933 od Josefa Václavů z Železnobrodska, který má dvě stě padesát členů nebo obří celoroční betlém - tzv. dioráma. Uvidíte betlémy vyřezávané, z papíru nebo třeba z igráčků.  Pokud se ptáte, jak vypadají betlémy v jiných světadílech, připraveny jsou ukázky z Etiopie, Zanzibaru, Mexika, ale i Malajsie. Výstava je doplněná o vánoční floristické dekorace a stromečky s dobovými i dnešními ozdobami. Výstavu můžete navštívit na druhý svátek vánoční mezi 13:00 a 16:30.

4.     Zimní prohlídky v Moravském krasu

Netradiční zábavou mohou být ve vánočním čase prohlídky jeskyní. Ty i v zimním období pokračují v Punkevních jeskyních a ve Výpustku u Křtin. Probádat je můžete od 27. prosince do 29. prosince.  I v tomto období mají jeskyně své kouzlo. Denně chodí méně lidí, dají se spatřit zimující netopýři a zasněžená krajina zážitek ještě umocňuje. A navíc to má, pro zmrzlíky jako jsem já, jednu velkou výhodu. V zimě je tam tepleji než venku.

5.     Dny sportovišť města Brna

Co si budeme vykládat. Cukroví a mlsání k Vánocům zkrátka patří. Pokud budete chtít nějaké kalorie spálit, Dny sportovišť jsou ideální variantou. Od 27. prosince do 29. prosince se otevřou sportoviště po celém Brně, abyste si mohli vyzkoušet různé možnosti, jak aktivně trávit volný čas. K vyzkoušení budou připraveny i méně tradiční sporty, jako je třeba aquazorbing nebo paddleboarding. Vstup na všechna sportoviště je po tyto tři dny zdarma, z kapacitních důvodů je ale na některých z nich nutná rezervace předem.

Netradiční adventní „věnce“
1
Jak uspořádat vánoční večírek
2
Citronové
měsíčky
a nejlepší
linecké
3
Vánoční
playlist
Rádia
Petrov
4
Fotonávod
na vánoční ozdoby
5
Tipy na vánoční výlety
6
Kam
o adventu
do divadla
7
Rodinná vánoční hláška
8
Na jaké
pohádky
letos
koukat
9
Tipy na vánoční
dárky!
10
Cukroví pro čtyřnohé
miláčky
11
Vánoční
tradice
12
Rychlé
i zdravé
cukroví
13
Příbeh vánočních ozdob
14
Vánoční
právní
poradna
15
Proč se smaží
kapr?
16
Zdobení
vánočního
stromečku
17
Jak pečovat
o vánoční hvězdu
18
Jak zbavit kapra
šupin
19
Jak o Vánocích
nepřibrat
20
Balení
dárků
21
Vánoční
pohádka
22
Jste
připraveni?
Kvíz!
23
🔥 SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA OLYMPIC – Klikněte a vyhrajte vstupenky na koncert🔥
© Rádio Petrov
Všechna práva vyhrazena

RP MEDIA s.r.o
Lidická 48, 602 00 Brno
IČO: 05373123
DIČ: CZ05373123